cookies

Miasto Zgierz - Zgierskie Towarzystwo Atletyczne



Program Rodzina 500 plus

Zgierskie Centrum Seniora

Akcja Zima 2016

Budżet Obywatelski

ZCOP

Prezentacja Miasta Zgierza

1_procent

     

     Oferty Inwestycyjne Miasta

     

     Portal gospodarczy

     

PUP_Zgierz

     

     

     ZPORR

A A A

Zgierskie Towarzystwo Atletyczne

——————————
2014 rok

W 2014 roku jako pierwsza na sportową arenę weszła Anka Zwirydowska wygrywając W Pucharze Polski z rywalką z Ukrainy 7:0. Natomiast ostatni ze sportowej areny zszedł, a raczej dobiegł Mateusz Nejman w XXX Biegu Sylwestrowym.

W tym czasie zawodnicy zdobyli:
- 1 medal Mistrzostw Europy seniorów (srebrny);
- 22 medale mistrzostw Polski w różnych grupach wiekowych ( w tym 8 tytułów Mistrzów Polski)

Wg rankingu PZZ, Zgierskie Towarzystwo Atletyczne w zapasach kobiet zajęło 5 miejsce, natomiast w stylu wolnym 6 miejsce. Wśród młodzików najmłodsi zawodnicy ZTA wywalczyli 9 miejsce.

Wg PZZ Anna Zwirydowska została sklasyfikowana na 4 miejscu na najlepszą zawodniczkę.

Wsród zapaśników w stylu wolnym najlepszy wg PZZ ze Zgierzan jest Dawid Romanowicz sklasyfikowany na 13 pozycji. Ale w drugiej dziesiątce sklasyfikowano jeszcze: Marcina Majkę (15), Mateusza Nejmana (16) i Damiana Terenowicza (17).

Na uwagę zasługuje wyczyn Dawida Romanowicza, który w 2014 roku zdobył 3 tytuły mistrza Polski w trzech grupach wiekowych.

W roku 2014 barw Polski w w różnych grupach wiekowych broniło 5 zawodników ZTA.

A oto wykaz poszczególnych osiągnięć zawodników:

  • >Anna Zwirydowska - wicemistrzyni Europy, mistrzyni Polski seniorek, uczestniczka MŚ i wojskowych MŚ;>
  • Dawid Romanowicz- 3x Mistrz Polski ad'2014 w zapasach styl wolny, uczestnik ME i MŚ juniorów;
  • Roksana Zasina - mistrzyni Polski, uczestniczka MŚ w zapasach;
  • Mateusz Nejman - akademicki mistrz Polski, brązowy medalista MP seniorów i młodzieżowców;
  • Dawid Pepłowski - akademicki mistrz Polski, brązowy medalista młodzieżowych MP;
  • Dariusz Cwońda - mistrz Polski młodzików (pierwszy w tej kategorii wiekowej w historii ZTA), zwycięzca Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików;
  • Damian Terenowicz - wicemistrz Polski seniorów i młodzieżowców; brązowy medalista akademickich MP;
  • Jacek Winter - młodzieżowy wicemistrz Polski
  • Marcin Majka - wicemistrz Polski juniorów, brązowy medalista MP seniorów i międzynarodowych MP juniorów;
  • Karol Woliński - międzynarodowy wicemistrz Polski, brązowy medalista MP juniorów młodszych;
  • Piotr Panasiuk - wicemistrz Polski młodzików, zwycięzca Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików;
  • Kacper Gongało - 2 miejsce w MMM, 2 miejsce OTK w Krotoszynie i 2 miejsce OTK w Miliczu;
  • Kacper Kraska - 5 miejsce w mistrzostwach Polski młodzików, 3 miejsce w MMM, 3 miejsce Międzynarodowy Memoriał S. Redy w Warszawie, 3 miejsce OTK w Miliczu;
  • Anthony James Davis - 9 miejsce Mistrzostwa Polski młodzików, 7 miejsce MMM;
  • Aniela Karczmitowicz - 1 miejsce w Międzynarodowym Pucharze Niemiec Dzieci w Berlinie, 3 miejsce w Międzynarodowy Memoriał S. Redy w Warszawie, 7 miejsce w 9. Internationales Frauen- und Mädchenturnier w Berlinie;
  • Antoni Majchrzak - 1 miejsce w Międzynarodowy Memoriał S. Redy w Warszawie, 1 miejsce w Łódź OPEN, 5 miejsce w Międzynarodowym Pucharze Mazowsza;
  • Patryk Florczak - 3 miejsce w Międzynarodowym Pucharze Mazowsza, 1 miejsce w Łódź OPEN;

Zespół ZTA i Przyjaciele wystartował w Sztafetowym Biegu Maratońskim SZAKALI w Łodzi... i dobiegł!!!

——————————
2013 rok

W 2013 roku po raz pierwszy w historii zgierskiego sportu ZTA przełamało granicę 100 punktów we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Ministerstwo Sportu.

Po raz pierwszy w historii zgierskiego sportu ZTA doczekało się Mistrzyni Europy. Zawodniczka ZTA Roksana Zasina w marcu na europejskim czempionacie niepokonana zdobyła złoty medal.

Po raz pierwszy w historii polskiego sportu zapaśniczego Marcin Majka cztery razy z rządu wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Było to tym bardziej emocjonujące, bo ten historyczny wyczyn miał miejsce w hali zgierskiego MOSiRu, który w lipcowy, niestety deszczowy weekend gościł najlepszych zapaśników i najlepsze zapaśniczki w kategorii wiekowej kadetów.

Po raz pierwszy w historii zgierskiego sportu zawodnicy ZTA zdobyli medale Mistrzostw Polski Młodzików. Żeby nie pozostawiać wątpliwości zdobyli od razu dwa. Karol Woliński na pożegnanie swoich występów wśród młodzików zdobył medal srebrny, natomiast Kacper GONGAŁO zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Już za rok ma szansę poprawić swój dorobek medalowy.

Co poza tym? Banał. Niezliczona liczba tytułów, pucharów i medali, na które uczciwie zawodniczki i zawodnicy Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego zapracowali w pocie i trudzie pod czułym i krytycznym okiem trenerów: Mariana Filipowicza, Władysława Kozłowskiego, Rafała Majchrzaka i Jakuba Filipowicza.

Osiągnięcia szczegółowe:

W Światowym rankingu FILA nasze zawodniczki za rok 2013 uplasowały się:
ROKSANA ZASINA na 2 pozycji w kat do 51 kg
ANNA ZWIRYDOWSKA na 10 pozycji w kat do 59 kg

Mistrzostwa Europy
1 miejsce Roksana Zasina
11 miejsce Anna Zwirydowska
15 miejsce Marcin Majka

Mistrzostwa Świata
10 miejsce Marcin Majka
11 miejsce Roksana Zasina
15 miejsce Anna Zwirydowska

Mistrzostwa Polski
1 miejsce Roksana Zasina
1 miejsce Anna Zwirydowska
1 miejsce Dawid Romanowicz
1 miejsce Marcin Majka
2 miejsce Damian Terenowicz
2 miejsce Jacek Winter
2 miejsce Karol Woliński
3 miejsce Paulina Grabowska
3 miejsce Dawid Pepłowski
3 miejsce Mateusz Nejman
3 miejsce Jakub Muszyński
3 miejsce Kacper Gongało

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski
1 miejsce Dawid Romanowicz
1 miejsce Marcin Majka
2 miejsce Jakub Muszyński
3 miejsce Mateusz Nejman

Puchar Polski
1 miejsce Roksana Zasina
1 miejsce Dawid Romanowicz
1 miejsce Marcin Majka
2 miejsce Paulina Grabowska
2 miejsce Jakub Muszyński
3 miejsce Marcin Majka

Inne osiągnięcia:

  • Roksana Zasina - 1 miejsce w GP Hiszpanii, 1 miejsce Poland OPEN
  • Anna Zwirydowska - 5 miejsce Austria OPEN, 5 miejsce Int. Tur Kijów, 3 miejsce Poland OPEN
  • Dawid Romanowicz - 1 miejsce XIV Międzynarodowy Turniej Juniorów KOSZYCE
  • Marcin Majka - 2 miejsce XIV Międzynarodowy Turniej Juniorów Koszyce, 1 miejsce Cup of Direktor Sport - Koszyce, 8 miejsce Luckenwalde Cup
  • Jakub Muszyński - 3 miejsce Cup of Direktor Sport Koszyce
  • Karol Woliński - 3 miejsce MMM, 3 miejsce UKS Turniej Krotoszyn
  • Kacper Kraska - 3 miejsce MMM, 9 miejsce Turniej UKS Krotoszyn, 8 miejsce MP Młodzików
  • Piotr Panasiuk - 2 miejsce MMM, 2 miejsce Turniej UKS Krotoszyn, 5 miejsce MP Młodzików
  • Aniela Karczmitowicz - 1 miejsce Mistrzostwa Wielkopolski, 1 miejsce Turniej UKS Bydgoszcz, 7 miejsce Int. Turniej w Berlinie, 2 miejsce Mistrzostwa Lubelszczyzny
  • Patryk Mazur - 3 miejsce MMM
  • Anthony Davis - 9 miejsce MP Młodzików

——————————
2012 rok

Zgierscy zawodnicy zawodnicy zdobyli 4 tytuły mistrzów Polski:
Roksana Zasina - Mistrzyni Polski seniorów w kat. do 55 kg
Anna Zwirydowska - Mistrzyni Polski seniorów w kat. do 59 kg
Paulina Grabowska - Akademicka Mistrzyni Polski w kat. do 63 kg
Marcin Majka - Mistrz Polski kadetów w kat. do 54 kg (OOM)

W 2012 roku 5 zawodników Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego dostąpiła zaszczytu reprezentowania Polski w zawodach zapaśniczych. Są to: Roksana Zasina, Anna Zwirydowska, Paulina Grabowska, Marcin Majka i Jakub Muszyński.

Wyniki w mistrzostwach Polski:
Dawid Romanowicz - wicemistrz Polski seniorów i wicemistrz Polski juniorów
Paulina Grabowska - wicemistrzyni Polski seniorek
Mateusz Nejman - wicemistrz Polski juniorów, 3 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów i 5 miejsce w MP seniorów
Dawid Pepłowski - 5 miejsce w MP juniorów i 5 miejsce w MP seniorów
Jakub Muszyński - 5 miejsce w OOM

Starty zgierzan w zawodach Pucharu Polski:
Anna Zwirydowska - 1 miejsce PP seniorek
Marcin Majka - dwukrotnie 1 miejsce PP kadetów
Paulina Grabowska - 2 miejsce PP seniorów
Roksana Zasina - 3 miejsce PP Seniorów
Jakub Muszyński - dwukrotnie 3 miejsce PP kadetów

Należy w tym miejscu dodać, że 2012 rok był pierwszym w którym młodzicy trenowani przez tr. Rafała Majchrzaka zaprezentowali się na krajowej arenie. W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików Kacper Kraska i Darek Cwonda, uczniowie klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 5 zdobyli brązowe medale. Natomiast w rozgrywanych pierwszy raz mistrzostwach Polski młodzików Karol Woliński zajął 8 miejsce.

ZGIERZANIE NA ARENACH MIĘDZYNARODOWYCH

Roksana Zasina i Paulina Grabowska wystartowały w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.

Roksana Zasina
3 miejsce w Turnieju Międzynarodowym FILA - Klippan Lady Open
5 miejsce Mistrzostwa Europu Seniorów w Belgradzie
2 miejsce w Turnieju Międzynarodowym FILA - Grand Prix of Spain
8 miejsce w Mistrzostwach Świata seniorów - Kanada - STRATHCONA COUNTY
3 miejsce Golden Grand Prix - Baku Azerbejdżan

Anna Zwirydowska
3 miejsce Flatz Open 2012 - Austria

Marcin Majka
5 miejsce Mistrzostwa Europy kadetów - Katowice

Waleczne serca zgierskich zapaśników mają swoje odzwierciedlenie w rankingu serwisu www.almanach-sportu.pl, gdzie zawodniczki zajęły:
2 miejsce najskuteczniejsze w Polsce
2 miejsce najefektywniejsze w Polsce

Indywidualnie w rankingu na najskuteczniejszą zawodniczkę:
Roksana Zasina - 10 miejsce
Anna Zwirydowska - 6 miejsce
Paulina Grabowska

Indywidualnie w rankingu na najefektywniejszą zawodniczkę:
Roksana Zasina - 3 miejsce
Anna Zwirydowska - 11 miejsce
Paulina Grabowska - 5 miejsce

Wśród juniorów ZTA plasuje się na 7 miejscu jako najskuteczniejszy klub i na 5 miejscu jako najefektywniejszy klub w Polsce.

Indywidualnie w rankingu wysoko uplasowany jest Mateusz Nejman, który zajmuje 7 miejsce wśród najskuteczniejszych juniorów i 5 wśród najefektywniejszych.

Marcin Majka trzeci raz z rzędu wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i w 2013 roku ma szansę przejść do historii jako jedyny któremu ta sztuka udała się 4 razy z rzędu!

KLASA MISTRZOWSKA MIEDZYNARODOWA
1. Roksana ZASINA
2. Paulina GRABOWSKA

KLASA MISTRZOWSKA
1. Anna ZWIRYDOWSKA
2. Klaudia PILIPCZUK
3. Marcin MAJKA
4. Mateusz NEJMAN
5. DAWID ROMANOWICZ

KLASA PIERWSZA
1. Dawid PEPŁOWSKI

KLASA DRUGA
1. Jakub MUSZYŃSKI
2. Krzysztof SWOBODA

KLASA TRZECIA
1. Dariusz CWONDA
2. Kacper KRASKA
3. Patryk MAZUR
4. Maciej KARWAT

Klasa Młodzieżowa ZŁOTA
1. Wiktor KLIZA
2. Karol WOLIŃSKI

Klasa Młodzieżowa SREBRNA
1. Kacper GONGAŁO
2. Patryk PASIECZNIK

Klasa Młodzieżowa BRĄZOWA
1. Anthony-Davis JAMES

——————————
2011 rok
Osiągnięcia zawodników ZTA "tylko" na imprezach rangi MISTRZOSTWA w latach 2006-2011

Puchar Polski Sernorów

2 miejsce - Krzysztof Swoboda

Puchar Polski Kadetów
1 miejsce - Dawid Romanowicz

Mistrzostwa Polski Juniorów
1 miejsce - Damian Terenowicz
3 miejsce - Jacek Winter
5 miejsce - Dawid Pepłowski

Mistrzostwa Polski Juniorek
1 miejsce - Klaudia Pilipczuk

Mistrzostwa Polski Seniorek
1 miejsce - Roksana Zasina
2 miejsce - Paulina Grabowska
3 miejsce - Klaudia Pilipczuk

OOM
1 miejsce - Marcin Majka
1 miejsce - Dawid Romanowicz

1 miejsce drużynowe - Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Juniorów 2011

——————————
2010 rok

Mistrzostwa Świata Seniorek
5 miejsce - Roksana Zasina

Mistrzostwa Polski Seniorów
3 miejsce - Krzysztof Swoboda

Mistrzostwa Polski Seniorek
2 miejsce - Klaudia Pilipczuk

OOM
1 miejsce - Marcin Majka
1 miejsce - Dawid Romanowicz
2 miejsce - Mateusz Nejman

——————————
2009 rok

Mistrzostwa polski Seniorek
1 miejsce - Klaudia Pilipczuk
2 miejsce - Aldona Haniszewska
3 miejsce - Roksana Zasina

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów
3 miejsce - Dawid Romanowicz
3 miejsce - Dawid Pepłowski

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek
1 miejsce - Klaudia Pilipczuk

Mistrzostwa Polski Seniorów
3 miejsce - Krzysztof Swoboda

OOM
3 miejsce - Dawid Pepłowski
3 miejsce - Łukasz Lesiak

Mistrzostwa Polski Juniorek
1 miejsce - Klaudia Pilipczuk

Mistrzostwa Europy Juniorek
7 miejsce - Klaudia Pilipczuk

Mistrzostwa Świata Juniorek
10 miejsce - Klaudia Pilipczuk

——————————
2008 rok

Igrzyska Olimpijskie Pekin
3 miejsce - Agnieszka Wieszczek

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet
1 miejsce - ZTA Zgierz

Młodzieżowe Mistrzostw Polski
1 miejsce - Anna Zwirydowska

Mistrzostwa Polski Seniorek
1 miejsce - Anna Zwirydowska
1 miejsce - Agnieszka Wieszczek 
1 miejsce - Roksana Zasina

Mistrzostwa Polski Juniorek
2 miejsce - Roksana Zasina

OOM
3 miejsce - Maciej Mróz
2 miejsce - Jacek Winter
3 miejsce - Damian Terenowicz

——————————
2007 rok

Mistrzostwa Europy Seniorek
3 miejsce - Anna Zwirydowska
3 miejsce - Agnieszka Wieszczek

Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet
1 miejsce - Anna Zwirydowska 63 kg
1 miejsce - Agnieszka Wieszczek 72 kg
2 miejsce - Aldona Haniszewska 59 kg

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet
1 miejsce - ZTA Zgierz

Młodziezowe Mistrzostwa Polski
1 miejsce - Anna Zwirydowska
1 miejsce - Aldona Haniszewska

Akademickie Mistrzostwa Polski
2 miejsce - Aldona Haniszewska

II Puchar Polski kobiet
1 miejsce - Anna Zwirydowska
1 miejsce - Aldona Haniszewska
1 miejsce - Agnieszka Wieszczek

——————————
2006 rok

Mistrzostwa Świata Juniorek
3 miejsce - Anna Zwirydowska
5 miejsce - Aldona Haniszewska

Mistrzostwa Europy Juniorek
3 miejsce - Anna Zwirydowska

Mistrzostwa Polski Seniorek
1 miejsce - Aldona Haniszewska
2 miejsce - Małgorzata Kruza
3 miejsce - Benita Zarzecka

Mistrzostwa Polski Juniorek
1 miejsce - Anna Zwirydowska 
2 miejsce - Aldona Haniszewska 
1 miejsce - Benita Zarzecka

——————————
2001 rok

Artur Grzelczyk
Mistrzostwa kadetów Makroregionu Centralnego w zapasach w stylu wolnym w Łodzi - I miejsce (w wadze 54 kg)

Marcin Kaczmarek
Międzynarodowy Turniej w Zapasach w stylu wolnym w Gyal - IV miejsce (w wadze 76 kg)
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w stylu wolnym w Kraśniku - VIII miejsce Mistrzostwa kadetów Makroregionu Centralnego w zapasach w stylu wolnym w Łodzi - I miejsce (w wadze 85 kg)

Marcin Krzewiński
Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych i Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Sieradzu - I miejsce (w wadze 29 kg) w kat. szkół podst.

Tomasz Krzewiński
Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych i Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Sieradzu - III miejsce (w wadze 49 kg) w kat. szkół podst.

Marcin Kwiatkowski 
Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych i Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Sieradzu - I miejsce (w wadze 58 kg) w kat. szkół podst. oraz III miejsce (w wadze 58 kg) w kat. młodzików

Tomasz Kozłowski
Międzynarodowy Turniej w Zapasach w stylu wolnym w Gyal - III miejsce (w wadze 85 kg) w kat. juniorów
Mistrzostwo Polski Juniorów w stylu wolnym - VIII miejsce
Mistrzostwo Polski w Zapasach w stylu wolnym kadetów 1999-2000 r.

Piotr Kubicki
Mistrzostwa kadetów Makroregionu Centralnego w zapasach w stylu wolnym w Łodzi - I miejsce (w wadze 76 kg)

Przemysław Maciński
Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych i Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Sieradzu - II miejsce (w wadze 73 kg) w kat. młodzików

Przemysław Malinowski
Międzynarodowy Turniej w Zapasach w stylu wolnym w Gyal - VI miejsce (w wadze 69 kg)

Sławomir Pawlak
Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych i Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Sieradzu - III miejsce (w wadze 85 kg) w kat. młodzików

Damian Pietrzak
Mistrzostwa kadetów Makroregionu Centralnego w zapasach w stylu wolnym w Łodzi - III miejsce (w wadze 76 kg)

Rafał Potakowski 
Mistrzostwa kadetów Makroregionu Centralnego w zapasach w stylu wolnym w Łodzi - I miejsce (w wadze 63 kg)

Tomasz Swoboda
Mistrzostwo Polski Juniorów w stylu wolnym - III miejsce i brązowy medal

Paweł Werszynin
Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych i Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Sieradzu - I miejsce (w wadze 42 kg) w kat. młodzików
Mistrzostwa kadetów Makroregionu Centralnego w zapasach w stylu wolnym w Łodzi - II miejsce (w wadze 46 kg)

Kamil Wosiecki
Międzynarodowy Turniej w Zapasach w stylu wolnym w Gyal - III miejsce (w wadze 58 kg) w kat. kadetów
Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych i Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Sieradzu - I miejsce (w wadze 66 kg) w kat. młodzików
Mistrzostwa kadetów Makroregionu Centralnego w zapasach w stylu wolnym w Łodzi - III miejsce (w wadze 63 kg)

Bartłomiej Żmudowski 
Międzynarodowy Turniej w Zapasach w stylu wolnym w Gyal - V miejsce (w wadze 42 kg)
Mistrzostwa kadetów Makroregionu Centralnego w zapasach w stylu wolnym w Łodzi - I miejsce (w wadze 42 kg)


Poprzednia strona: Osiągnięcia sportowe i historia ZKS "Włókniarz"
Następna strona: Zgierscy olimpijczycy

Print this page